Murat Özdemir’in Papağan’a İşkence Görüntüleri Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

Murat Özdemir’in Papağan’a İşkence Görüntüleri Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

Daha önce MasterChef yarışma programıyla kendini tanıtan fakat uygunsuz tavırları nedeniyle diskalifiye edilen yarışmacı Murat Özdemir’in dün kendi sosyal medya hesabında paylaştığı işkence görüntüleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Murat Özdemir’in Jako cinsi papağana işkence etmesi ve bunu videoya alarak paylaşması sonucu birçok sosyal medya kullanıcısı şikayette bulundu.

Bütün şikayetler üzerine Murat Özdemir Beşiktaş’taki evinde yakalanıp göz altına alındı.

Olayın duyulması ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, attığı twit ile birlikte olayı takibe aldıklarını ve gerekli talimatların verildiğini belirtti.

AHBAP platformu olarak Haluk Levent de twitterda, olayın takipçisi olduklarını ve Murat Özdemir’in yarın Adliye’ye çıkacağı bilgisini paylaştı.

Söz konusu, işkence mağduru papağanın ayağının kırık olduğu bilgisi verilirken, yasa gereği Milli Parklar Müdürlüğü’ne verileceği belirtildi.

Olay vegan camiada da yankı uyandırdı. Gazeteci yazar Zülal Kalkandelen, twitter’daki paylaşımlarıyla olayın sıkı takipçisi oldu.

Tıpkı bu papağanın yaşam hakkı gibi, diğer hayvanların da eşit yaşam hakkını savunan veganlar, bu konunun takipçisi olmakla birlikte sosyal medya üzerinden de paylaşım yaparak tepkilerini gösterdiler.

Umarız, bütün hayvanların yaşam hakkının korunduğu ve türcülüğün son bulduğu gelecek, yakın zamanda gelir.

Beğendiniz mi?

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacakGerekli alanlar işaretlendi *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kayıp Şifre

Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Araç çubuğuna atla